Velikosti kimon a oblečení

 JAK VYBRAT SPRÁVNOU VELIKOST KIMONA

Pro výběr správné velikosti je nejlepší nás kontaktovat na tel.čísle +420 704 979 333  nebo emailem na info@4karate.cz , ale mohou vám snad pomoci tyto informace:

VŽDY VYCHÁZEJTE Z VELIKOSTI = VÝŠKY POSTAVY SPORTOVCE

Velikost kimona vybírejte vždy na základě velikosti = výšky sportovce. Pokud dítě měří např. 132cm je pro něho vhodná velikost 130, pokud se výška postavy přehoupne přes 5, např.137cm, pak bude vhodnější velikost 140. Kimono zkoušejte vždy zcela zavázané, tedy:

Kalhoty - dotáhněte v pase i vázací šňůrku, v případě, že jsou delší, je možné gumu v pase otočit a kalhoty tak povytáhnout. Většině dětí toto nevadí.

Kabát - zavažte případné šňůrky na obou stranách kabátu a následně zavažte i pás (obi). Rodič podrží pás dítěti na bocích, dítě vytáhne obě ruce najednou nad hlavu tak, aby se kabát pod pásem povytáhl a až nyní je kimono oblečené a zde vidíte, jak sedí. Často rodiče obléknou dítěti pouze kabát, vidí dlouhé rukávy a děsí se, že vybrali špatně.

Pás - neváže se pod hrudníkem tak, že dítě vypadá přeštípnuté jak včelka Mája, pás má sedět pohodlně.

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE:

1) nelze porovnávat velikosti kimon od různých výrobců

2) nelze vycházet z vyzkoušení kimona od jiného člověka, protože toto kimono může být již několikrát prané a tedy i již vysrážené

3) není potřeba vždy objednávat kimono o velikost větší, toto pravidlo se vztahuje spíše jen na značku Adidas a jejich začátečnické modely

4) nechtějte při koupi od začátečnických kimon, aby vydrželo 2 roky, protože vám dítě roste. Kimono je sportovní oblečení, resp. jakási sportovní výstroj, není pouze náhražkou za tepláky po starším sourozenci.

5) srážení kimon - samozřejmě se kimona až na výjimky sráží, začátečnická všechna, ale ne hned o např.10cm, jak se vypráví. Při dodržení postupu pro údržbu od výrobců, tj. prát na 30 stupňů, bez aviváže a bez používání sušičky, se vám kimono bude srážet postupně. S tímto i výrobci námi nabízených kimon již při výrobě počítají. Je potřeba si ale také uvědomit, že vaše děti rostou a tedy se kimono stává kratším i z tohoto důvodu, nikoliv jen svou sráživostí.

6) Pokud si myslíte, že by pomohlo, aby se kimono srazilo rychleji, tedy aby mělo vhodnější rozměr, je možné tomu pomoci tak, že ho vyperete 1 - 2x na 60 stupňů a následně pokračujete opět jen na 30st.. Kimono se vám tak hned na počátku užívání srazí rychleji.

NEJSTE SI STÁLE JISTÍ? Zavolejte nám na+420 704 979 333, rádi vám poradíme a je to vždy lacinější než následná případná výměna.